gdpr_vrtystudne

 

Deň Zeme je deň venovaný Zemi, ktorý sa každoročne koná 22. apríla. Aktuálne informácie v blogu...

OZNAM - Vírusová epidémia SR

Vážení zákazníci,

Vzhľadom na súčasné bezpečnostné opatrenia ohľadom vírusovej epidémie v SR sme aj my  spoločnosť Hydro Real Group s.r.o. / www.vrtystudne.sk/ prijali bezpečnostné opatrenia, ktoré pri poskytovaní služieb dôsledne dodržiavame!!

Tie sa nijako nedotknú spoľahlivosti poskytovania služieb.

V prípade akýchkoľvek otázok , potreby nás prosím kontaktujte na telefónnych číslach:

Aktuálne telefónne čísla:- počas dňa
0907 719 008; 0948 522 974
- pracovné dni 8:00 - 12:00
031 780 55 87

Alebo mailom: info @vrtystudne.sk      

Váš TEAM

Vrtystudne.sk

Deň Zeme

   V rámci medzinárodných dní, by sme nemali zabúdať ani na nemenej významný Deň Zeme...

Tento rok si ho pripomíname už päťdesiaty raz na celom svete....

   Pri príležitosti Dňa Zeme, ktorú si každoročne pripomíname 22. apríla sa v mnohých obciach a mestách konajú upratovacie/čistiace aktivity, na ktoré by sme nemali zabúdať ani počas roka a riešiť to podľa potreby priebežne... Je ale veľmi smutné, že väčšina sa nepoučí a rozhadzuje odpad do prírody aj naďalej 

... V roku 2020 sú tieto aktivity výrazne ovplyvnené koronavírusom....

...  Vlani sa na aktivitách ku Dňu Zeme zúčastnilo v 192 krajinách viac ako 1 miliarda ľudí....

    Je veľmi dôležité, aby ľudstvo malo na pamäti neustálu potrebu ochraňovať našu Zem. Začať by sme mali v prvom rade od seba, aby sme boli príkladom aj našim potomkom. Stačí sa pozrieť okolo seba - okolie našich príbytkov, okolie našej ulice, okolie našej obce / mesta / regiónu... a mohli by sme pokračovať. Položme si otázku - Robíme všetko pre to, aby sme žili v zdravom prostredí? Pristupujme k svojmu okoliu a okolitej prírode svedomito a dbajme na to, aby sme sa tu cítili dobre a aj ľudstvo, ktoré príde po nás. Prenechajme im našu Zem takú, akú by sme ju chcheli mať aj pre seba.

Deň Zeme je deň venovaný Zemi, ktorý sa každoročne koná 22. apríla. Tento sviatok je ovplyvnený pôvodnými dňami Zeme, ktoré sa konali pri oslavách jarnej rovnodennoti, 21. marca, a oslavovali príchod jari. V modernom poňatí ide o ekologicky motivovaný sviatok, upozorňujúci ľudí na dopady ničenia životného prostredia, a rozvíjajúcu diskusiu o možných riešeniach.

História vyhlásenia tohto dňa siaha do roku 1969, keď predovšetkým John McConnell začal volať po vzniku medzinárodného dňa Zeme a v rámci týchto snáh vytvoril i vlajku Dňa Zeme. Prvý Deň Zeme bol oslávený v San Franciscu. Táto oslava bola pravdepodobne myslená nielen ako ekologicky zameraný sviatok, ale aj ako ľavicovo orientovaný happening bojovníkov proti vojne vo Vietname. Kampaň s týmto sviatkom spojená, si kládla za cieľ preniesť otázku ekológie do politických kruhov. Cieľom bolo zvýšiť energetickú účinnosť, recyklovať odpadky a hľadať obnoviteľné zdroje energie. Táto akcia mala veľký ohlas práve medzi študentami. Prvá oslava Dňa Zeme bola 22. apríla 1970.

OSN začala tento sviatok sláviť o rok neskôr. V roku 1990 sa k Amerika pripojil aj zvyšok sveta a 22. apríl  sa stal Medzinárodným dňom Zeme.

Neoficiálna vlajka Dňa Zeme od Johna McConnella

Hymna - Dňa Zeme

Joyful joyful we adore our Earth in all its wonderment
Simple gifts of nature that all join into a paradise
Now we must resolve to protect her
Show her our love through out all time
With our gentle hand and touch
We make our home a newborn world
Now we must resolve to protect her
Show her our love through out all time
With our gentle hand and touch
We make our home a newborn world

Zdroje

vrtystudne

https://sk.wikipedia.org/wiki/De%C5%88_Zeme

Content Management System